.

Geocaching

V dnešním článku bych vás chtěl velmi stručně seznámit s moderní turistickou hrou zvanou Geocaching.
Geocaching je hra, která je na pomezí sportu a turistiky a využívá navigačního systému GPS k nalezení ukryté schránky ,,cache'' keš, o níž jsou známy GPS souřadnice.
K této hře budeme tedy potřebovat GPS přístroj, at už moderní chytrý telefon vybavený gps modulem, nebo nějakou outdoorovou gps navigaci.
Člověk, který takto hledá ukryté kešky se pak nazývá ,,cacher'' lidově kačer.
K získá souřadnic ukryté schránky, se bude zapotřebí zaregistrovat na geocaching.com, kde se vám vytvoří váš profil s vaší přezdívkou a statistikami o nálezech. Na těchto stránkách si po zaregistrování vyhledáte na mapě keší tu nejbližší vašemu domovu, nahrajete si její souřadnice do gps a může vyrazit na svůj první lov. Pokud jste byli uspěšní našli jste svůj první poklad, zapíšete svůj nález do ,,logbooku'' kniha návštěv, pod vaší přezdívkou i s datumem, k nálezu můžete napsat i krátký komentář, který majitel keše jistě ocení. To samé je potom třeba udělat i na svém profilu geocaching.com, zalogovat svůj první nález.
 V keši mimo logbooku také často najdete i různé drobné předměty. Ty slouží k výměně. Vždy měníme za předmět který má vyšší nebo stejnou hodnotu, pokud takový předmět nemáme - neměníme vůbec.
Nalezená keš

Předměty na výměnu u vnitř keše
Logbook

Další velikosti keší můžou vypadat např takto.


Geocaching vás často zavede na místa vámi dosud nepoznaná, nebo také na místa, na která byste nikdy nešli.
Existují také různé typy keší, ale o tom se tu rozepisovat nebusu, bylo by to na dlouho.Komentáře k článku

MeteoWeather extremy-fotografie.blog.cz/ říká
25.10.2011

Tak já například hraji hru Geocaching už 2 roky:-) Je to skvělá,zábavná, ale i závislá hra která člověka někdy dovede na místo kam by se v životě nedostal:-)Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

O mně

Ahoj, vítejte na mém blogu. Pocházím z východních Čech.Už od malička mě zajímalo počasí, obloha, bouřky atd. Mezi mé záliby patří především fotografování a to konkrétně přírodních jevů, proto mě napadlo si vytvořit nějaký stránky či co, no je to jen pokus...

Webkamera On-line záběr na Z-SZ

Pokecík

Anketa

Banner

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí